perfect solutions banner

eco2n

solar storage banner

 

solar storage banner

nextgen banner

,rielli kasim banner 1

Boğaziçi Üniversitesi

bogazici_univ_logo

Boğaziçi Üniversitesiİletişim Bilgileri :
Telefon : 0 212 359 54 00
Web Sitesi : www.boun.edu.tr
E-Mail Adresi : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Bilgi :
bogazici_univ

Boğaziçi Üniversitesi 12 Eylül 1971 tarihinde kurulmuştur. Kökeni 1863 yılına dayanan Boğaziçi Üniversitesi, yaklaşık 150 yıllık deneyimi ve alanlarında yetkin akademik kadrosu ile öğrencilerine uluslararası düzeyde bir eğitim ve demokratik bir yaşam bilinci vermektedir. Bilim, kültür ve iş dünyasına katkıda bulunan mezunlarıyla uluslararası düzeyde mükemmelliği hedeflemektedir.

Boğaziçi Üniversitesi'nin misyonu, evrensel boyutta bilgi üretmek, bilim ufkunu genişletmek, çağdaş bilimsel, teknolojik ve kültürel birikimin egemen olmasını sağlayacak, toplumun gelişmesine katkıda bulunacak aydın ve yaratıcı düşünebilen insanlar yetiştirmektir.

Boğaziçi Üniversitesi araştırma ağırlıklı bir üniversite modelini benimsemektedir. Lisans ve lisansüstü eğitim ve araştırma için ilave kaynaklar yaratılmaktadır. Lisans eğitimi kalitesinin sürekli yükseltilmesi üniversitemizin temel yaklaşımıdır. Kadrosu üstün nitelikli öğretim üyelerinden oluşan Boğaziçi Üniversitesi, her yıl Türkiye’nin en seçkin öğrencilerini almaya devam etmekte ve dünyadaki nitelikli üniversiteler arasında yer almaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi’nin öğrencilerine kazandırdığı sosyal ve dışa dönük yapının temelinde kurulduğu günden beri üniversite kültürü haline gelmiş olan öğrenci kulüpleri geleneği yatar. Kulüpler çatısında gerçekleştirilen faaliyetlerle öğrenciler, iyi vakit geçirmenin yanı sıra, üniversitenin ilk yılından itibaren mezun oluncaya kadar farklı alanlarda tecrübe kazanma ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunma fırsatı bulurlar.

Akademik Birimler :
aikon Eğitim Fakültesi aikon Fen Edebiyat Fakültesi
aikon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
aikon Mühendislik Fakültesi
aikon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
aikon Yabancı Diller Yüksekokulu
Pin It

Destekleyenler

Welcome in the demo