artemis banner nisan 2020

Dünya Saat'ine Geri Sayım Başladı

dunya saati 2018haber24 Mart'ta ışıklarını kapat ve dünyaya bağlan...

DÜNYA SAATİ NEDİR?

BİR SAATLİK ETKİNLİK

Dünya çapında milyonlarca insan, iş yeri ve anıt bir saatini; ışıklarını söndürmek, etkinliklere ev sahipliği yapmak ve iklim değişiklikliği için sesini yükseltmeye ayırıyor.

SENİN ETKİNLİĞİN

Dünya Saati sana ait. Her yıl, milyonlarca insan bir araya geliyor ve Dünya Saati’ni gerçekleştirilmesine katkıda bulunuyor. WWF ve diğer gönüllü organizasyonlar tarafından düzenlenen etkinlikle, iklim değişikliği için harekete geçme ihtiyacına hep beraber ışık tutuyoruz.

ETKİ YARAT

Dünya Saati bir etkinlikten daha fazlası. Bir hareket. Son 10 yılda, birlikte büyük çevresel bir etki yarattık. Desteğiniz sayesinde, yasaların, hayatların ve dünyamızın değişmesine yardımcı olduk!

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE ENERJİ

Dünyanın, 21.yüzyılda karşı karşıya bulunduğu en büyük sorunlarından biri güvenli enerji tedariğidir. Günümüzde, ülkelerin enerjiyi üretme ve kullanma biçimi sürdürülebilir değildir. Bunun en açık kanıtı insan kaynaklı iklim değişikliğidir. Enerji tüketiminin 1990-2008 yılları arasında %40 oranında arttığı dünyada, enerjinin %80'i fosil kaynaklıdır. Fosil yakıtlara bağımlılık ekonomiye yük oluşturmanın yanı sıra iklim değişikliğine neden olan sera gazlarının atmosferde birikmesine de yol açar. İklim değişikliğinin hem insanlık, hem de gezegenimiz için geri dönülemez sonuçlara yol açmasını önlemek için küresel ısınmayı 1,5 derecenin altında tutmamız gerekiyor.

 dunya saati gorsel 2018

WWF Türkiye - Dünya Saati

Pin It

Destekleyenler