bulut akademi 2021 1

taksim danismanlik

ozbay osgb

bulut akademi 2021 1

Kirletici Salım ve Taşıma Kaydı Yönetmeliği Bilgilendirme ve Duyuru

kirletici salim ve tasima kaydi duyuru
Bilindiği üzere, Kirletici Salım ve Taşıma Kaydı (KSTK) Yönetmeliği 4 Aralık 2021 tarihli ve 31679 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış ancak tüm tesisler için aynı anda yürürlüğe girmemiştir.

İşbu Bilgilendirme ve Duyuru Metni, KSTK Yönetmeliği’nin ikinci yürürlük yılını düzenlemek için oluşturulmuştur.

Ana faaliyeti “1. Enerji sektörü” veya “2. Metal üretimi ve işlenmesi” altında yer alan tesisler için KSTK Yönetmeliği hali hazırda 4 Aralık 2021 tarihinden itibaren yürürlüktedir. KSTK Yönetmeliği’nin 8’inci maddesi 1’inci fıkrası (b) ve (c) bentleri çerçevesinde bu tesislerin, çevre iznini aldığı/güncellediği veya yükümlülüğünü etkileyen değişikliğin gerçekleştiği tarihten itibaren 3 ay içerisinde KSTK Sistemi’ne kayıt olması gerekmektedir.

Ana faaliyeti “3. Mineral/maden sanayisi” ve “4. Kimya sanayisi” altında yer alan tesislerin kayıt işlemleri, Yönetmeliğin bahsi geçen 8’inci maddesi çerçevesinde 4 Aralık 2022 tarihi itibari ile başlatılacaktır. Bu tarihten bir süre önce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına ulaşmış olan başvurular, 4 Aralık 2022 tarihi itibari ile işleme alınacaktır.

KİRLETİCİ SALIM VE TAŞIMA KAYDI YÖNETMELİĞİ BİLGİLENDİRME VE DUYURU METNİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

Pin It

Destekleyenler

Welcome in the demo