rielli kasim banner 1

solarex 400x85

solar storage banner

nextgen banner

Atıksu Arıtma Tesisi Sınav Sonuçları ve AAT Belge Ücret Ödeme Hakkında Duyuru

aat sinav sonucu belge ucreti odeme
2022 Nisan ayında gerçekleştirilen AAT sınav sonuçları 29.04.2022 tarihinde (18:00)   https://esertifika.csb.gov.tr/  internet adresinde yayımlanmaya başlamıştır.

AAT 2022 Nisan ayında gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olup belge almaya hak kazanan kursiyerler için 30Nisan-31Mayıs2022 tarihleri arasında belge ücret ödeme takvimi belirlenmiştir.

 

Bu takvim dışında ödeme yapılması söz konusu olmamakla birlikte kursiyerlerin belge üretilmesi ile ilgili talepleri kabul edilmeyecektir.

Bu kapsamda belge almaya hak kazanmış olan kursiyerlerin belge ücreti ödeme takvimine uygun şekilde ödeme yapmaları önem arz etmektedir.

ÖDEME SAYFASI 30Nisan-31Mayıs2022 tarihleri arasında aktif kalacaktır.

Söz konusu tarihlerde ödeme yapan kursiyerler için esertifika/katılım belgesi ve AAT kimlik kartı düzenlenecektir.
Yukarıdaki tarihler dışında ödeme yapan kursiyerler için sadece esertifika/katılım belgesi düzenlecenek olup, kimlik kartı hazırlanmayacaktır.

ÜCRET ÖDEME AŞAMALARI

A- REFERANS NUMARASI AL  (Bu işlem adımı yapılmadan diğer ödeme adımlarına geçilemez)
Kursiyere özel ödeme sayfası tasarlanmış olup https://akademi.csb.gov.tr/uep/odemeEkrani  adresine eDevlet şifresi ile giriş yapılmalıdır. Ödeme ekranında "REFERANS NUMARASI AL" üret butonuna basılarak kod üretimi sağlanmalıdır.

B- ÜCRET ÖDEME SEÇENEKLERİ
Referans numarası almadan ödeme aşamasına geçmeniz mümkün değildir.

Aşağıdaki ödeme yöntemlerinden hangisi seçilirse seçilsin ödeme ile ilgili herhangi bir banka dekontunun Bakanlığa gönderilmesi gerekmemektedir.
Ödemenin gerçekleşip gerçekleşmediği ile ilgili Bakanlığı aramamanız rica olur. Ödeme yapılıp yapılmadığının sorgusunu yapmak isteyenler https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-hizmet-alimi-basvurusu?benim=Basvurularim linkini tıklayarak ödeme durumunu anlık görüntüleyebilirler.

 
-eDevlet Girişi Kredi Kartı ile ödeme   ( https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-hizmet-alimi-basvurusu?benim=Basvurularim )
-HalkBankası İnternet Bankacılığı
-HalkBankası Şubeleri

B1 - eDevlet Girişi Kredi Kartı İle Ödeme
https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresine eDevlet şifresi ile giriş yapılır. Arama sayfasına "Hizmet Alımı Başvurusu" yazılarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sayfası seçilir. Gelen sayfada BAŞVURULARIM sekmesi tıklanır. ŞİMDİ ÖDE seçeneği ile istediğiniz kredi kartı ile ödeme işlemi tamamlanır.
Ödeme işlemi tamamlayan kursiyerlerin https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-hizmet-alimi-basvurusu?benim=Basvurularim linkine tıklaması durumunda anlık olarak ÖDEME DURUMU güncellenmektedir.

B2 - HalkBankası İnternet Bankacılığı
HalkBankası internet bankacılığı girişi yapılır.
ÖDEME/VERGİ sayfası seçilir.
Diğer Kurumlar sekmesi tıklanır.
Ödeme yapacağınız kurumu seçiniz sayfasına "ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK" yazılır.
Başvuru No kısmına ue.csb.gov.tr adresinden A- REFERANS NUMARASI AL kısmında üretilen referans numarası yazılır.
Ödeme sekmesi seçilerek ONAYLA butonu tıklanır.

B3 - HalkBankası Şube İşlemleri
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hizmet Alımı Başvurusu numarası ile ödeme yapılacağı belirtilerek ue.csb.gov.tr adresinden A- REFERANS NUMARASI ile ödeme gerçekleştirilir. 

Pin It

Destekleyenler

Welcome in the demo