bulut akademi 2021 1

vatek banner

cevre kazanci agustos

ozbay osgb

Atıksu Arıtma Tesisi Tesis Sorumlusu Eğitimleri Başvuruları Hakkında (11.11.2021)

atiksu aritma tesisi tesis sorumlusu egitimleri basvurulari hakkinda 11 11 2021

23.05.2019 tarihli ve 30782 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Atıksu Arıtma Tesislerinde Çalışan Teknik Personele İlişkin Tebliğ kapsamında, kentsel ve sanayi atıksu arıtma tesislerinde görev yapacak tesis sorumluları için 16 Kasım 2021 tarihinden itibaren,

tesis sorumlusu sınıflarına göre farklı tarihleri kapsayacak şekilde atıksu arıtma tesisi yeterlilik eğitimi yapılacaktır.

Eğitimler için herhangi bir ücret talep edilmeyecek olup, söz konusu eğitimler Covid-19 salgını nedeniyle çevrimiçi (uzaktan) olarak yapılacaktır.

Bu kapsamda, Tesis Sorumlusu Belgesi almak isteyen adayların 11 Kasım 2021 – 15 Kasım 2021 tarihleri arasında ecbs.cevre.gov.tr adresi üzerinden AAT Personel Belgelendirme Sistemi ekranına giriş yaparak ön başvuruda kabul edildikleri sınıflar üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Çevre Mühendisi olan adaylar, profil kartlarının onaylandığı sınıftan hem endüstriyel, hem de kentsel sınıftan başvuru yapabileceklerdir. Bu doğrultuda eğitim başvurusunu tamamlayan tesis sorumlusu adayları, 16 Kasım 2021 tarihinde başlayacak olan eğitimlere, gerekli üyelik işlemlerini tamamlayarak ue.csb.gov.tr adresinden erişim sağlayacaktır.

Bahse konu eğitimlerin sonunda düzenlenecek olan sınavların tarihleri aşağıda yer aldığı şekilde belirlenmiş olup sınav saatleri ise Genel Müdürlüğümüz internet sitesinden ve ecbs.cevre.gov.tr adresi üzerinde yer alan AAT Personel Belgelendirme Sistemi duyurular sayfasından ilerleyen süreçte yayımlanacaktır.

EĞİTİM VE SINAV PROGRAMI

Eğitim Sınıfı

Eğitim Başlangıç

Eğitim Bitiş

Sınav Tarihi

Kentsel/Endüstriyel A

16 Kasım 2021

24 Aralık 2021

26 Aralık 2021

Kentsel/Endüstriyel B

16 Kasım 2021

24 Aralık 2021

25 Aralık 2021

Kentsel/Endüstriyel C

16 Kasım 2021

17 Aralık 2021

19 Aralık 2021

Kentsel/Endüstriyel D

16 Kasım 2021

17 Aralık 2021

19 Aralık 2021


EĞİTİMLERİN KAPSAMI

Eğitim programı tesis tür ve sınıfına göre oluşturulmuş olup aşağıda yer alan konuları kapsamaktadır. Adaylar bu konuların dışında ayrıca sınavlarda atıksu mevzuatından da sorumludurlar. Sınav kapsamında bulunan mevzuat listesine ulaşmak için tıklayınız.

Eğitimler ve sınav için herhangi bir ücret talep edilmeyecek olup, yalnızca sınavda başarılı olanlar yukarıda belirtilen tarihler arasında 200 TL belge ücreti yatıracaktır. Birden fazla belge alacak olanlar her belge için ayrı ücret yatıracaktır.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; eğitim başlangıç ve bitiş tarihlerinde, belge ücret yatırma tarihlerinde ve çevrimiçi sınav tarihlerinde değişiklik yapma hakkına sahip olup yapılacak herhangi bir değişiklik ue.csb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Bu adresten yapılan değişiklik duyurusu tüm adaylara tebliğ yapılmış hükmündedir.

İletişim:

Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü

Su ve Toprak Yönetimi Dairesi Başkanlığı

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Kaynak: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı

 

Bizleri desteklemek ve tüm güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medyada takip ediniz...
sosyal medya facebooksosyal medya instagramsosyal medya linkedin


sosyal medya twitter
sosyal medya telegramsosyal yousosyal meyda bip

Pin It

Destekleyenler

Welcome in the demo