bulut akademi 2021 1

cevre kazanci teknigi nisan

İklim değişikliğine yönelik yaptığı açıklamaların ardından Bill Gates’in kurucusu olduğu yatırım şirketinin bir havacılık şirketi almak için harekete geçmesi tepkilere neden oldu

bill gates hava yolu sirketi alacak
İklim değişikliğine yönelik yaptığı açıklamaların ardından Bill Gates’in bu hamlesi tepkilere neden oldu. 

Microsoft'un kurucusu Bill Gates kurucusu olduğu yatırım şirketinin bir havacılık şirketi almak için harekete geçtiği belirtildi. Gates'in satın almak istediği havacılık şirketi için 4.3 milyar dolar teklifte bulunduğu ifade edildi.
Microsoft’un kurucusu Bill Gates'in yatırım şirketi Cascade Invesment’ın İngiliz çokuluslu havacılık hizmetleri şirketi olan Signature Aviation’ı almak için anlaşmaya vardığı ifade edildi. Cascade’in yatırımcılık şirketi olan Blackstone Group ile iş birliği yapan firmayla birlikte alım için 4.3 milyar dolarlık teklif sundu. İklim değişikliğine yönelik yaptığı açıklamaların ardından Bill Gates’in bu hamlesi tepkilere neden oldu.

Araştırmalar, özel bir jet uçuşunun yolcu başına normal ticari uçuşlardan 40 kat daha fazla karbon emisyonuna neden olduğunu gösterdi.
Türkiye’den yurtdışına gerçekleştireceğiniz bir seyahat ile sadece gidiş – dönüş uçak yolculuğunuz ortalama bir bireyin yıllık karbon ayak izi miktarına nerdeyse eşittir. Üstelik uçakların yaydığı sera gazları yüksek irtifalarda atmosfere salındığı için etkisi kat kat fazla olmaktadır.

 

Tüm güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medyada takip edin...
sosyal medya facebooksosyal medya instagramsosyal medya linkedin


sosyal medya twitter
sosyal medya telegramsosyal yousosyal meyda bip
 

Pin It

Destekleyenler

Welcome in the demo