bulut akademi 2021 1

rielli 02 2021

Bakanlık açıkladı: 2 bin 126 tesisten 23’üne ‘koku’ cezası

tesislere koku cezasi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 11 ayda 2 bin 126 tesise ‘koku’ denetimi yapıldığını, 23 tesise idari yaptırım uygulandığını bildirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye genelinde 11 ayda 2 bin 126 tesise ‘koku’ denetimi yapıldığını, 23 tesise idari yaptırım uygulandığını bildirdi. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verdiği soru önergesinde, çevre pis koku yayan fabrika ve tesislere uygulanan yaptırımlar hakkında açıklama istedi.
Bakan Kurum, Tanrıkulu’nun önergesine verdiği yanıtta mevzuatı hatırlatarak bahsederek, yaptırım uygulanan tesis ve fabrika sayısını şöyle sıraladı: “Bakanlığımız kayıtlarında yapılan incelemede Türkiye Genelinde 1 Ocak 2020- 24 Kasım 2020 tarihleri arasında ‘koku’ konusunda ani, planlı ve şikayete konu denetimler olmak üzere 2 bin 126 denetim yapılmıştır. 23 tesise idari yaptırım uygulanmıştır. İlave olarak 1- 24 Kasım tarihleri arasında koku konusunda 30 adedi ani ve şikayete konu denetim olmak üzere 67 adet denetim yapılmıştır. 7 tesise idari yaptırım uygulanmıştır.”

Tüm güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medyada takip edin...
sosyal medya facebooksosyal medya instagramsosyal medya linkedinsosyal medya twittersosyal medya telegram

 

 

Pin It

Destekleyenler

Welcome in the demo