Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: Çevre Mühendisleri Odası’nın atık verileri gerçeği yansıtmamaktadır.

csb-cmo-haberine-basin-aciklamasi-2018haberÇevre ve Şehircilik Bakanlığı - Basın Açıklaması; 19 Ocak 2018 tarihinde Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) tarafından “Ülkemizin kanayan Yarası; Tehlikeli Atıklar” başlıklı basın bülteninde ülkemizde her yıl 7,2 milyon ton tehlikeli atık oluştuğu, 2009-2016 yılları arasında 50,5 milyon ton tehlikeli atık oluştuğu ve Karabük ilinde bulunan Marzinc Marmara Geri Kazanım Tic. Ve San. A.Ş. firmasının sahasında uzun süredir depolanan cürufların TÜBİTAK’da yapılan analizi sonucu tehlikeli olmasına rağmen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bir yazı ile tehlikesiz hale getirildiği, bu atıkların çimento fabrikalarında hammadde olarak kullanılamayacağı ve düzenli depolama sahalarında depolanamayacağı belirtilmiştir.

 

ÇEVKE 2018 (ÇEVRE & KALİTE) UZMANLIK EĞİTİMLERİ

tscakademi-2018haberİş ilanlarında olmazsa olmaz istenen eğitim programıdır. (Çevre mühendisliği ,Otomotiv müh./Teknikerliği - Makine Müh./Teknikerliği - Endüstri Müh. - İmalat Müh. - Metalurji Malzeme Müh. - Kimya Müh.-Mekatronik Müh. - Elektrik & Elektronik Müh.-Tekstil Müh .vb ) Bölümleri için olmazsa olmaz bir programdır.

 

5.“ANADOLU GÜNEŞİ ELEKTRİK ÜRETİYOR” BULUŞMASI (24 ŞUBAT 2018)

anadolugunesii-2018haberGüneş Enerji Santrallerinin Kurulumu, Maliyetleri Yatırımcı ve Üreticilerini bir araya getiren Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor 2018 Solar Dünyasını yine bir araya getirecek.

 

Son 44 senenin en kurak yılını yaşıyoruz!

susuzluk-tehdidi-2018haberTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, noktasal olarak yapılan kuraklık analizlerine göre, meteorolojik olarak, 2016-2017 tarım yılının son 44 yılın en kurak yılı olduğunu söyleyerek, “Barajlarda doluluk seviyesi azaldı. Her ne kadar halen tarımsal kuraklık boyutuna gelmese de önümüzdeki aylarda beklenen yağışların olmaması ve sıcaklıkların normallerin üzerinde gerçekleşmesi durumunda meteorolojik kuraklığın yanı sıra tarımsal kuraklık riski de artacaktır” dedi.

 

Sayfa 1 / 161

Forum'dan Son Mesajlar...

Lütfen Giriş Yapın

Sadece topluluk üyeleri forum konularına katılabilir. Kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız.