Çaresiz Yunustan, İntihar Girişimi

yunusintihariJaponya'da bulunan bir akvaryumda gösteri sırasında yunuslardan biri intihar girişiminde bulundu. Yetkililer bu girişimi "yanlışlıkla atladı" diye savuşturdu. Japonya'nın güneyinde bulunan Okinawa Churaumi Akvaryumu'ndaki gösteri sırasında dışarı atlayan yunus 'Kuru', izleyenleri şaşkınlığa uğrattı.
 

Tuz Gölü'nde Su Seviyesi Yükseldi

tuzgolu_sAnadolu'nun ortasında bozkırın gelinliği olarak da ifade edilen Tuz Gölü'nde yağışların etkisiyle su seviyesi yükselirken, tuz oluşumunun arttığı bildirildi.  Koyuncu Kaldırım Tuzlası Müdürü Hasan Keleş, Tuz Gölü'nün Türkiye için doğal güzelliği, tuz üretimi ve sağlık turizmi yönüyle çok önemli bir zenginlik olduğunu söyledi.
 

Hint Okyanusu Su Kaynatıyor!

hintokyanusu_sHint Okyanusu'nda deniz seviyesi yükseldi. Bilim insanlarına göre milyonlarca insanın hayatı tehlikeye girebilir. Bilim insanları, Hint Okyanusu’nda deniz seviyesinin yükselmesinin, Bangladeş, Endonezya ve Sri Lanka’da deniz seviyesine yakın yerlerde yaşayan milyonlarca insanın hayatını tehlikeye soktuğunu belirtti.

 

'Doğada Çözünebilir' Naylon

naylonposetyasak10_sBuğday Derneği, son zamanlarda Türkiye'deki marketlerde yaygın olarak kullanılmaya başlanan 'biyo-bozunur, doğada %100 çözünür' naylon torbaların gerçekten doğa dostu olup olmadıkları konusunda Plastics Europe temsilcisi Michael Poulsen ve İTÜ Çevre Mühendisliği öğretim görevlisi Doç.Dr. Osman Arıkan ile görüştü.
 

Sayfa 136 / 168

Forum'dan Son Mesajlar...

Lütfen Giriş Yapın

Sadece topluluk üyeleri forum konularına katılabilir. Kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız.