Şamandıralı Koruma

samandiralikoruma_sWWF-Türkiye, teknelerin demirlemesiyle deniz dibinde oluşan tahribatın önlenmesi amacıyla dalış cenneti Kaş’ta sabit şamandıra sistemi kuruyor.  Artık tekneler denize çapa salmak yerine sabit şamandıralara bağlanacak, deniz çayırları özgürce büyüyecek.
 

Ekolojik Ayak İziniz

karbon_ayak_iziİnsan sürekli doğadan alarak ve geriye atıklarını bırakarak daha ne kadar süre idare edebilir?  Ekolojik ayakizi kavramını, ilk olarak Dr. Mathis Wackernagel, Prof. William Rees ve arkadaşları öne sürdü.Bilim insanlarının akıllarındaki soru şuydu: İnsan sürekli doğadan alarak ve geriye atıklarını bırakarak daha ne kadar süre idare edebilir?
 

Tatil Yaparken Kuşları Rahatsız Etmeyin

kuslaradikkatedin_sHaziran ayı, bizler için tatil mevsiminin başlangıcı ...  Kuşlar için üreme dönemi.... Eğer bu dönemde açık havada gezmek isterseniz, kuşları rahatsız etmemeye, yavrularının hayatını tehlikeye sokmamaya özen gösterin...
 

Balinalar Küresel Isınmayı Yavaşlatıyor

balinalar_sYapılan bir araştırma sonucunda, Güney Okyanusu'nda yaşayan ispermeçet balinalarının küresel ısınmayla mücadelede önemli bir ortak oldukları ortaya çıktı.  Dr. Uygar Özesmi bu konuda şunları söyledi:
 

Sayfa 136 / 164

Forum'dan Son Mesajlar...

Lütfen Giriş Yapın

Sadece topluluk üyeleri forum konularına katılabilir. Kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız.