Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ampullerdeki Civaya Karşı Uyardı

ampullerdeki-civaya-karsi-uyari-2018haberÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, florasan lamba ve tasarruflu ampul kullanımının, sağladıkları elektrik tasarrufu nedeniyle son yıllarda giderek arttığına işaret etti. Öztürk, "Floresan lambalar ve tasarruflu ampuller, sağladıkları elektrik tasarrufu yanında kırıldığında sağlık açısından ciddi tehlike arz etmektedir.

 

"ÇEVRE DURUM RAPORU - 2016 YILI ÖZETİ: İLLER’’ KİTABI YAYIMLANMIŞTIR

cevre-durum-raporu-2016-iller-2018haberÇevreyi korumak, çevre kirliliğini önlemek, çevre sorunlarını ve bunların önceliklerini belirlemek için çevre değerlerinin mevcut durumunun tespit edilmesi, çevreye ilişkin bilgi ve verinin toplanması, sınıflandırılması ve bilgiye dönüştürülmesi gerekmektedir. Bu nedenle, çevre ile ilgili sorunların çözümünde temel hareket noktası çevre sorunlarının tespiti ve tanımlanmasıdır.

 

Çevreyi Kirletenlere Af Yok

cevreyi-kirletenlere-af-yok-2018haberÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, basında yer alan, Sakarya Nehri’nde çevre kirliliği haberleri üzerine harekete geçti.

 

Uzmanlar uyarıyor: Komşunuz kanser saçıyor olabilir

uzmanlar-uyariyor-2018haberUzmanlar kentsel dönüşüm ile yıkılan yapıların atıklarıyla asbest liflerinin çevreye dağılmasının, gelecek en az 20 yılın önemli bir sağlık ve çevre sorununu oluşturduğuna dikkat çekiyor.

 

Sayfa 2 / 161

Forum'dan Son Mesajlar...

Lütfen Giriş Yapın

Sadece topluluk üyeleri forum konularına katılabilir. Kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız.