Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Rakamlarla 2017 Yılı Çevre Cezalarını Açıkladı

2017-cevre-cezalari-2018haberÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 2017'nin çevre denetim rakamları ve verilen cezalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

‘Temiz enerjiyi de kirlettiler’

jeotermal-temiz-enerji-kirletiliyor-2018haberYenilenebilir enerji sınıfında olduğu için “temiz” diye düşünülen jeotermal, yanlış ellerde “kirletici”ye dönüşüyor.

 

"Uzmanlar endişeli, gelecekte Türkiye'yi büyük bir su sıkıntısı bekliyor"

uzmanlar-endiseli-su-sikintisi-2018haberGeçen gün NASA da Türkiye'yle ilgili kuraklık açıklaması yapmış, uyarıda bulunmuştu.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: Çevre Mühendisleri Odası’nın atık verileri gerçeği yansıtmamaktadır.

csb-cmo-haberine-basin-aciklamasi-2018haberÇevre ve Şehircilik Bakanlığı - Basın Açıklaması; 19 Ocak 2018 tarihinde Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) tarafından “Ülkemizin kanayan Yarası; Tehlikeli Atıklar” başlıklı basın bülteninde ülkemizde her yıl 7,2 milyon ton tehlikeli atık oluştuğu, 2009-2016 yılları arasında 50,5 milyon ton tehlikeli atık oluştuğu ve Karabük ilinde bulunan Marzinc Marmara Geri Kazanım Tic. Ve San. A.Ş. firmasının sahasında uzun süredir depolanan cürufların TÜBİTAK’da yapılan analizi sonucu tehlikeli olmasına rağmen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bir yazı ile tehlikesiz hale getirildiği, bu atıkların çimento fabrikalarında hammadde olarak kullanılamayacağı ve düzenli depolama sahalarında depolanamayacağı belirtilmiştir.

 

Sayfa 10 / 171

Forum'dan Son Mesajlar...

Lütfen Giriş Yapın

Sadece topluluk üyeleri forum konularına katılabilir. Kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız.